»

A legtöbb civilizációs betegség kialakulásáért mozgásszegény életmódunk vonható felelősségre. Mivel az aktuális járványhelyzet már az elmúlt évtől korlátokat szabott az iskolai testnevelés órák megszokott formában való megtartásának, kerestük az új lehetőségeket - iskolai kereteken belül. Ebből a célból hirdettük meg a 2021/2022-es tanévben a turisztikai szakkört, amelynek jelenleg 25 tanuló a tagja. A sport mellett további célul tűztük ki a tudásszerzést és turisztika közösségformáló hatását, emellett számolunk azzal is, hogy a szakkör tagjainak száma folyamatosan bővül ill. kiegészül a tagok családtagjaival. Tervünk egyelőre az elvárásainknak megfelelően alakul, a harmadik túra alkalmával már több szülő is csatlakozott a turisztikai szakkörhöz.

Köszönetünket fejezzük ki a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek, amely a külhoni támogatásokon belül a Nemzeti Újrakezdés Program keretében támogatást nyújtott iskolánknak.

Eddigi túráink:

2021. 10. 30.  Diószeg - Kismácséd