»

Az Arany ló gyermekei

Az Arany ló gyermekei egy meseíró pályázat, amely a 2020-as nemzeti összetartozás éve alkalmából lett meghirdetve. A pályázat célja egy mesekönyv megjelentetése, amelyet a magyar tanítási nyelvű alapiskolák tanulói hoznak létre közös erővel. További cél a tanulók ösztönzése a meseírásra, mivel a pályázat támogatni kívánja a fiatal nemzedék önálló alkotótevékenységét, amely során a diákok saját meglátásaik alapján, meséik megírásával mutatják be a magyar történelem jeles eseményeit, ismert személyiségeit. Fantázia-világukon keresztül 77 magyar történelmi esemény elevenedik meg mese formájában.

A pályázatba iskolánkból három 6. osztályos tanuló kapcsolódott be: Bilicky Bianka, Hrotko Krisztián és Tóth Bettina. Felkészítő tanáruk Mgr. Varga Dávid.

OGFiY2